top of page

HAKKIMDA

Uzm. Psk. Hasan Arslan

23 Mayıs 1983 tarihinde Antakya’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde eğitimime devam ettim. 2007 yılında mezun olduğum üniversitenin aynı yıl içinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine kabul edildim. Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programından, “Algılanan Ebeveyn Kabul veya Reddinin Mizaç ve Karakter Özelliklerine Etkisi” başlıklı yüksek lisans tezimle 2010 yılında mezun oldum. Mesleki hayatıma 2008 yılında henüz yüksek lisans öğrencisi iken Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğünde, yarı zamanlı olarak başladım. 2009 yılı Ekim ayında Erzincan Devlet Hastanesi’ne Psikolog olarak atandım. 2010-2011 yılları arasında Ankara Etismesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında, Klinik Psikolog olarak vatani görevi yaptım. 2012 yılında Erzincan Devlet Hastanesinden, meslek hayatıma başladığım yer olan Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğüne geçiş yaparak, Uzman Klinik Psikolog olarak 2016 yılına kadar görev yaptım. 2016 yılının ocak ayı içinde Ege Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Biriminde göreve başladım. Halen bu görevi sürdürmekteyim.

Şu ana kadar ki meslek hayatım boyunca yüzlerce insanla, binlerce saat görüşme yaptım. Aldığım eğitimler arasında Şema Terapi, Bilişsel Davranış Terapi, Cinsel Terapi, Nöropsikolojik Değerlendirme eğitimleri bulunmaktadır. Başta Ege Üniversitesi olmak üzere çok çeşitli konularda Konferans ve seminerler verdim. Alanla ilgili radyo ve televizyon programlarına katıldım. Psikoloji bilgimi ihtiyacı olan herkese ulaştırma arzusunda bu etkinliklere zevkle katıldım ve katılmayı sürdüreceğim. Psikolog olarak içinde yetiştiğim ve yaşadığım topluma sorumluluk bilinci içinde, Psikoloji Bilgisinin halkın tamamına ulaşması gerektiği kanaatindeyim.

 

Mesleki olarak ilgilendiğim konular arasında Ebeveynlik, Ebeveynliğin çocuk ve topluma yansımaları, Duygudurum Bozuklukları (Depresyon, Anksiyete, Obsessif-Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Sosyal Fobi vs.), Kişilik Bozuklukları (Borderline Kişilik Bozukluğu, Narsistik Kişilik Bozukluğu, Çekingen Kişilik Bozukluğu ), Cinsel Sorunlar (Vajinusmus, Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu),Cinsel İsteksizlik, Prematur Ejakülasyon (Erken Boşalma), Demanslar (Alzheimer tipi Demans, Frontotemporal Demanslar, Parkinson Demansı vs.) Nöropsikolojik Değerlendirme, Nörokognitif Bozukluklar ve Kognitif Rezerv gibi alan ve konular mevcuttur.

uzmanpsikologhasanarslan,uzmpskhsanarslan,kliinkpsikologizmir,nöropsikoloj,ikdeğerlendirme,pskologizmir,izmirpsikolog,izmirklinikpskolog,izmirnöropsikolog,demasn,alzheimer
Mesleki Deneyimler
Eğitimler
Mesleki Deneyimler

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Mesleki Deneyimler

2011 - 2012

Erzincan Devlet Hastanesi

Erzincan

2010-2011

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı Ankara-Etismesgut

2004-2007

I am a description. Click here to edit.

2001

I am a description. Click here to edit.

2009-2010

Erzincan Devlet Hastanesi

Erzincan

2008-2009

2019-2020

İzmir Kent Hastanesi&Kent Onkoloji Merkezi

 

 

2016-2019

2016

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı

Klinik Nöropsikoloji Birimi

Nöropsikolojik Değerlendirme

Türk Psikologlar Derneği

2012-2016

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü

İzmir-Bornova

2011-2012

Erzincan Devlet Hastanesi

Erzincan

2013

Şema Terapi Model ve Teknikler

Psikonet 

2010

Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi

Klinik Psikoloji Anabilim Dalı

2010-2011

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı Ankara-Etismesgut

2007

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Psikoloji Bölümü

2009-2010

Erzincan Devlet Hastanesi

Erzincan

2008-2009

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü

İzmir-Bornova

bottom of page